دوره ی دبیرستان در انگلستان

 صفحه اصلی / آمادگی دانشگاه / دوره ی دبیرستان در انگلستان

در کشو انگلیس دوره های آموزشی به دوره های مهدکودک و آمادگی برای کودکان 3-4 ساله، دوره ی تحصیلی ابتدایی برای کودکان 4-11 ساله و دوره ی دبیرستان برای نوجوانان 11-18 ساله تقسیم بندی شده است و گذراندن این دوره ها به عنوان دوره های آموزشی اساسی برای تمام افراد ضروری می باشد. ادامه ی تحصیل در دوره ی آمادگی دانشگاه A Level  نیز به عهده ی خود دانشجویان گذاشته شده است.

 

در انگلستان دانش آموزان 14-16 ساله مدرک General Certificate of Secondary Education را دریافت می کنند. دانش آموزانی که این دوره را با موفقیت پشت سر می گذارند معمولا در دوره های  A Level و یا International Baccalaureate Diploma شرکت می کنند و با توجه به نمرات و موفقیت هایی که کسب می کنند دانشگاه و رشته ی خود را انتخاب می کنند.

 

(Adavanced Level (A Level : این دوره مخصوص سیستم آموزشی انگلیس می باشد، دانشجویان دوره ی A Level را طی دو سال به پایان می رسانند و از بین دروس ارائه شده در این دوره یک انتخاب انجام می دهند. دانشجویان بر اساس موفقیت در این دوره، در 5 گروه A, B, C, D, E جای می گیرند و با توجه به طبقه ای که در آن قرار گرفته اند می توانند دانشگاهی مناسب شرایط تحصیلی خود انتخاب نمایند. که بر اساس تحقیقات موسسه Universities and Colleges Admissions Services بیست و پنج درصد دانشجویان شرکت کننده در این دوره با امتیاز A این دوره را به پایان می رسانند.

 

برای دانشجویان بین المللی که می خواهند دوره ی دبیرستان را در انگلیس سپری کنند با توجه به رده ی سنیشان می توانند وارد یکی از دوره های GSCE , A level و یا International Baccalaureate Diplomaشوند و با توجه به امتیازی که کسب می کنند می توانند وارد یکی از دانشگاه های انگلستان شوند.

 

والدینی که تحصیل دوره ی دبیرستان در کشور انگلستان را ترجیح می دهند، با توجه به شخصیت، سن و سال و خواسته های فرزندانشان باید یکی از دوره های  ( GCSE, A Level veya IB) را در یکی از بهترین کالج ها انتخاب کنند. عوامل مهم در موفقیت دانش آموز، توجه به علایق و ترجیهات دانش آموز نقش بسیار مهمی را در دریافت پذیرش از دانشگاه های خوب ایفا می کند.

 

بی شک تمام این عوامل و جزئیات با همراهی کارشناسان خبره در این زمینه امکان پذیر خواهد بود. در کنار کارشناسان StudyBritish  برای موفقیت تحصیلی فرزندتان برنامه ریزی کنید. بهترین و مناسب ترین برنامه ها و دوره ها را در انگلیس به شما ارائه خواهیم نمود.

 

در کنار کارشناسان انگلیسی ما برای مقایسه و انتخاب کالج ها و آشنایی بیشتر با سیستم آموزشی انگلستان همین حالا فرم مشاوره رایگان را پر کنید.