University of Manchester

 صفحه اصلی / University of Manchester

 University of Manchester 

  

دانشگاه منچستر عضو گروه دانشگاه های عالی راسل می باشد و کیفیت بالای تحقیقات و روش های تدریس در این مرکز بسیار شناخته شده می باشد. در واقع تجربه شما در دانشگاه منچستر سرمایه ای ارزشمند برای دستیابی به موفقیت در تمام طول زندگی تان خواهد بود. دانشجویان بین المللی درصد قابل توجهی از دانشجویان دانشگاه منچستر را تشکیل می دهند و مجموعا" از 160 کشور مختلف می باشند. فضای چند فرهنگی و محیط دوستانه این شهر انتخاب مناسبی برای گذراندن دوران تحصیل شما در انگلستان می باشد. با انتخاب منچستر هنگام شروع کار حرفه ای خود در واقع خود را در صف اول رقابت قرار داده اید. با خدمات مربوط به شغل و حرفه مورد نظر و همچنین دروسی که با نگاه جدی به قابلیت اشتغال شما در آینده طراحی و برنامه ریزی شده اند جای تعجب نیست که 94% فارغ التحصیلان این دانشگاه بلافاصله پس از فراغت از تحصیل جذب بازار کار شده یا به تحصیل در مراحل عالی تر مشغول می شوند.

 

دانشگاه منچستر یکی از محبوب ترین دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان ایرانی است. درحال حاضر 150 دانشجوی ایرانی در این دانشگاه در حال تحصیل بوده و در این دانشگاه دارای انجمن فعال دانشجویان ایرانی می باشند. رشته های ذیل جزء رشته های موردعلاقه دانشجویان ایرانی است:

 

  • مهندسی هوا و فضا، مکانیک و عمران
  • مدیریت پروژه
  • مهندسی برق و الکترونیک
  • بازرگانی و مدیریت
  • اقتصاد وعلوم اجتماعی
  • مواد
  • معماری
  • علوم کامپیوتری

 

 

شرایط پذیرش دانشگاه، شرایط عمومی دوره های کارشناسی

گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی در رشته مرتبط با حداقل نمره 80% یا 16.20 نمره های معادل آزمون سراسری دانشگاه (کنکور) و همچنین دارندگان مدرک کاردانی به طور عمومی جهت پذیرش در دوره های لیسانس مورد قبول می باشد. آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم دبیرستان ضروری است دوره "Foundation" را بگذرانند.

.آن دسته از داوطلبان که مایل به تحصیل در رشته های مهندسی و علوم می باشند لازم است جمع کل نمراتشان در درس مربوطه 16.20 باشد

 

شرایط عمومی پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد /دروس تحقیقی

دارندگان مدرک کارشناسی با حداقل معدل 13 از دانشگاه های دولتی (سراسری) و حداقل معدل 14 از دانشگاه های خصوصی مجاز به تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد این دانشگاه می باشند.

جهت ورود به مقطع دکترا معدل 15 در دوره کارشناسی ارشد مورد قبول می باشد به شرط این که دروس صرفا" بر پایه کتاب درسی ارزیابی نشده باشد.

 

سطح زبان انگلیسی مورد نیاز

سطح زبان مورد نیاز نسبت به رشته های تحصیلی متغیر بوده ولی به طور عمومی نمره 6 الی 7.5 از آزمون آیلتس مورد نیاز می باشد. در برخی دانشکده ها ارائه ی مدرک زبان در مرحله ی اقدام برای پذیرش از شرایط قبولی در رشته مورد نظر می باشد، در حالی که در برخی دانشکده ها با توجه به شرایط عمومی پذیرش شرط مدرک زبان قبل از اشتغال به تحصیل در دانشگاه منچستر را اعلام می نمایند.

 

سایر شرایط پذیرش

لطفا" توجه داشته باشید این اطلاعات کلی و عمومی می باشد. برخی دانشکده ها شرایط پذیرش متفاوتی داشته و ممکن است شرایط شما برای پذیرش در برخی رشته ها مورد قبول آن دانشکده نباشد لذا اهمیت بسزایی دارد قبل از هر اقدامی با مشاوران حرفه ای مشورت نمایید.

برخی رشته ها شرایط پذیرش دیگری علاوه بر آنچه قبلا" ذکر شده دارند این شرایط ممکن است تجربه کاری, ارائه مقالات به همراه درخواست پذیرش و یا زمینه مطالعات قبلی در رشته مورد نظر باشد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرایط پذیرش، هزینه های تحصیل، گزینه های محل اقامت، ویزا و... می توانید با شماره تلفن "00902122312543" تماس حاصل نمایید و یا فرم مربوط به دریافت مشاوره ی رایگان را تکمیل نمایید.